Нині кожна сучасна освічена людина має володіти чималим багажем знань та вмінь, постійно оновлюючи та впроваджуючи нові ідеї. Дистанційне навчання – це можливість спробувати свої сили у новому амплуа, можливість «перезавантажити» власну систему поглядів на освітній процес та залишатись «конкурентноспроможним» педагогом.

Під час вимушеного карантину педагоги шукають нові способи роботи з дітьми. Важливі завдання для сучасного педагога – це медіаграмотність, навички роботи з технологіями, креативність та, безперечно, бажання працювати. Бо саме від бажання залежить продуктивність роботи з дітьми на відстані, баланс часу та розподіл завдань, впровадження нових ідей.

Звичайно, виконання домашніх завдань, які щоденно надходять в онлайн-режимі, вимагає самостійності, посидючості, відповідальності та витрат енергії, емоцій і часу. Тому учителі зацікавлюють навчанням у новому форматі, дають можливість пофантазувати і попрацювати творчо, при цьому не виходячи за межі освітнього процесу, – дотримуючись всіх вимог, планів, графіків.

Ірпінське НВО «Освіта» здійснює експериментальну та наукову діяльність y рамках реалізації
Всеукраїнського проекту “Хмарні сервіси в освіті” згідно з наказом МОН України від 21.05.2014 року № 629 “Про проведення дослідно-експериментальної роботи за темою “Хмарні сервіси в освіті” на базі загальноосвітніх навчальних закладів України”. Учасники освітнього процесу нашої школи мають можливість безкоштовно користуватися перевагами хмароорієнтованого середовища Office 365: отримують листи та повідомлення на пошту Outlook, проходять тестування та опитування, які створені вчителями у Forms, займаються онлайн у Teams. Дуже приємно користуватись інструментами, які максимально пристосовані для навчання і є простими в користуванні. Пакет потужних сервісів Office 365 створювався для навчання, і сьогодні, під час карантину, учнівський та педагогічний колективи НВО «Освіта» користуються ним на своїх улюблених пристроях, не виходячи з дому, маючи зворотній зв’язок та доступ будь-коли, у зручний для кожного час.

За допомогою Електронного журналу на порталі Нові Знання, кожен вчитель НВО «Освіта» виставляє оцінки. Вхід учнів здійснюється за особистим логіном та паролем, що дозволяє зберегти конфіденційність оцінок, побачити успішність у будь який момент. Класний керівник може відслідковувати якість знань кожного учня.

Не дивлячись на вимушений формат роботи, дистанційне навчання все ж має свої переваги:

  • актуальність (період карантину);
  • гнучкість (можливість викладення матеріалу з урахуванням здібностей дітей);
  • інтерактивність (активне спілкування педагога з дітьми у незвичному форматі посилює мотивацію до навчання, поліпшує засвоєнню матеріалу);
  • можливість одночасного використання великого обсягу навчального матеріалу будь-якою кількістю вихованців.

Творчі проекти, карти, відео та аудіо звіти діти надсилали учителям в Office 365 та Viber. Учителі пишаються нашими учнями та їхніми роботами. Висловлюємо подяку батькам за сприяння в навчанні!

Організація та здійснення дистанційного навчання